Mücahid DELİOĞLU Başkan Yardımcısı

MÜCAHİD DELİOĞLU


Orta öğretimini ve liseyi Şanlıurfa’da okudu. Gaziantep Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesini bitirdi.
İstanbul Arel Üniversitesinde Yönetim Bilimleri alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.


Mücahid Delioğlu 8 yaşından bu yana Judo sporu ile uğraşmış, Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda çeşitli başarılar elde etmiştir. Eğitimcilik kariyerinde neredeyse tüm kategorilerde Türkiye Şampiyonu ve Balkan Şampiyonu sporcular yetiştiren Delioğlu’nun en büyük hedeflerinden biri ise Şanlıurfa’dan bir Dünya Şampiyonu çıkarmaktır.
Kariyerinde 4. Kademe "Baş Antrenör" olan Delioğlu bir dönem Judo Federasyonu Milli takım Antrenörlüğü ve Görme Engelliler Spor Federasyonunda Judo Milli takım Antrenörlüğü de yapmış ve Ülkemizi Ulusal ve Uluslar arası müsabakalarda temsil etmiştir.

Sporcu kimliği ile tanınan Delioğlu, halen Türkiye Judo Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilciliği, Jui Jitsu Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilciliği, Gelişmekte olan Spor Branşları Federasyonu/Kuraş Branşı Eğitim Kurulu Üyeliği ve 2008 yılında kendisinin de kuruculuğunu üstlendiği Judo İhtisas Gençlik ve Spor Kulübünün Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Sporcu kimliğinin yanı sıra sosyal ve siyasal çalışmalarıyla da tanınan Mücahid Delioğlu; 2015 yılında kuruculuğunu üstendiği Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Gençlik Kurulunun (GENÇ ASKON) Şanlıurfa il Başkanlığını yaptı. 
Şanlıurfa’da kurulan ve şu an yaklaşık iki bin beş yüz yetim ve öksüz aileye hizmet eden Ay Işığım Yetim ve Öksüz Derneğinin Gençlik Komisyonun da 3 yıl boyunca aktif görev aldı. AK Parti’nin 2015 ve 2018 yıllarında yapılan Şanlıurfa İl Gençlik Kolları kongrelerinde ise yönetime seçilerek, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı olarak aktif görev yaptı.