Bağışlayan ‘https://sanliurfajudo.org.tr‘ internet sitesi üzerinden ilgili bankanın sağladığı sanal pos hizmetini kullanmak suretiyle spor kulübüne dilediği miktarda bağış yapabilecektir.

Bağışlama sözleşmesi, bağışlayanın sağlar arası sonuç doğurmak üzere, mal varlığından bağışlanana karşılıksız olarak kazandırmayı üstlendiği sözleşmedir. Spor kulübüne yapılacak olan bağış sadece ilgili site üzerinden ve online olarak yapılmaktadır.

Bağışlayan; Borçlar Kanununun 295. vd maddelerindeki geri almaya ilişkin kanuni şartlar oluşmuş olması halinde yaptığı bağış işleminden dönerek yaptığı bağışın iadesini isteyebilir. Bu minvalde Borçlar Kanununun genel işlem koşulları dikkate alınarak izlenecek yol şöyle belirlenmiştir;

İadesini istediği söz konusu bağışı açık ve anlaşılır bir şekilde (tarih, bağış miktarı, isim ve diğer bilgileri) belirterek ŞANLIURFA JUDO İHTİSAS KULUBU’nun ‘Şair Şevket mah.Çarşı cad.Gençlik merkezi alanı.Judo salonu Haliliye/ŞANLIURFA‘ adresine posta yoluyla ve ayrıca bilgi amaçlı olarak ‘info@sanliurfajudo.org.tr’ elektronik posta adresine göndermelidir. Aksi takdirde spor kulübünün bilgisine ulaşmayan iade bildiriminin herhangi bir geçerliliği olmayacak ve bağışın iadesi yapılmayacaktır.

Yapılacak bağış işleminden spor kulübünün herhangi bir sorumluluğu bulunmadığı gibi sanal pos hizmeti sunan bankanın da herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bağış işleminden kaynaklanacak ihtilaflarda Şanlıurfa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.